FLAŞ HABER: Husumetli iki aile arasında silahlı çatışma: 2 ölü, 7 yaralı, 21 gözaltı!

Husumetli iki aile arasında silahlı çatışma: 2 ölü, 7 yaralı, 21 gözaltı!

TOBB TÜRKİYE TEKSTİL SANAYİ MECLİSİ’NDE GÖREV DEĞİŞİMİ

EKONOMİ - BAŞKANLIK GÖREVİNDEN AYRILAN ABDULKADİR KONUKOĞLU: -“TEKSTİL SANAYİ MECLİSİ OLARAK, TÜRKİYE VE SEKTÖRÜMÜZ İÇİN HAYATİ ÖNEM TAŞIYAN ÇOK ÖNEMLİ KARARLARIN ALINMASINI SAĞLADIK” -BAŞKANLIĞA SEÇİLEN ADİL SANİ KONUKOĞLU: -“SEKTÖRÜ SORUNLARINI TOBB YÖNETİMİ İLE BİRLİKTE TAKİP EDECEĞİZ”

-TOBB TÜRKİYE TEKSTİL SANAYİ MECLİSİ’NDE GÖREV DEĞİŞİMİ
-BAŞKANLIK GÖREVİNDEN AYRILAN ABDULKADİR KONUKOĞLU:
-“TEKSTİL SANAYİ MECLİSİ OLARAK, TÜRKİYE VE SEKTÖRÜMÜZ İÇİN HAYATİ ÖNEM TAŞIYAN ÇOK ÖNEMLİ KARARLARIN ALINMASINI SAĞLADIK” 
-BAŞKANLIĞA SEÇİLEN ADİL SANİ KONUKOĞLU:
-“SEKTÖRÜ SORUNLARINI TOBB YÖNETİMİ İLE BİRLİKTE TAKİP EDECEĞİZ”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Tekstil Sanayi Meclisi Başkanlığı görevinden ayrılan SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, “Tekstil Sanayi Meclisi olarak, Türkiye ve sektörümüz için hayati önem taşıyan çok önemli kararların alınmasını sağladık” dedi.

TOBB Türkiye Tekstil Sanayi Meclisi Başkanlık Divanı Seçimi Toplantısı, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Zeki Kıvanç ve Suat Selim Kandemir başkanlıklarında video konferans yolu ile gerçekleştirildi. ​

Özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda Meclis Başkanlığına SANKO Holding (Sanko Tekstil İşletmeleri San. ve Tic. AŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Meclis Başkan Yardımcılığına ise Zorlu Holding (Korteks Mensucat San. Tic. AŞ) Yönetim Kurulu Eş Başkanı Zeki Zorlu oybirliği ile seçildi.

TOBB Türkiye Tekstil Sanayi Meclisi Başkanlığı’ndan ayrılan Abdulkadir Konukoğlu, meclis üyelerinin oybirliği ile Fahri Başkanlığa getirildi.  

BİRLİKTE ÇOK ÖNEMLİ ÇALIŞMALARA İMZA ATTIK
Başkanlık görevinden ayrılan Abdulkadir Konukoğlu, yaptığı konuşmada, bebekliğinin dokumaların üzerinde geçtiğini belirterek, “Haşıl evimizde basılırdı. Havlu ve diğer dokumalar eve getirilir, evde üzerindeki fazlalıklar makasla alınır, düzgün ve temizlenmiş olarak evin bir bölümünde istif edilir, satıldıkça gönderilirdi. Bundan dolayı bebekliğim tekstilin içerisinde geçti diyorum” ifadelerini kullandı. 

İş anlamında yaklaşık 60 yıldan beri tekstil sektörünün, 30 yıldır ise TOBB camiasının içinde bulunduğunu anımsatan Konukoğlu, Tekstil Sanayi Meclisi olarak sektör adına çok önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi.
Tüm çalışmalarında birlik ve beraberlik içerisinde çalıştığı Tekstil Sanayi Meclisi üyelerine teşekkür eden Konukoğlu, şöyle devam etti:
“TOBB çok önemli bir camia. Türkiye Tekstil Sanayi Meclisi’nin, sektörün içerisinde yetişen Adil Sani Konukoğlu başkanlığında da birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde çalışarak TOBB çatısı altında aşamayacağı hiçbir engel yok. Tecrübelerimle her zaman tekstil sektörüne destek olmaya devam edeceğim.”

TOBB YÖNETİMİ İLE BİRLİKTE TAKİP EDECEĞİZ
Meclis Başkanlığına seçilen Adil Sani Konukoğlu ise meclis üyelerine teşekkür ederek, bundan sonra da sektörün çalışmalarına katkı sağlamaya devam edeceklerini kaydetti. 

ÇOK OKUNANLAR